Cinkavimas

Karštas cinkavimas – būdas padaryti metalą stipriu ir nepažeidžiamu

Metalas, kuris yra necinkuotas, tai yra nepadengtas antikorozine danga, gali būti pažeistas korozijos ir galutinai surūdyti greičiau nei per metus laiko.

Metalo cinkavimas procese

Norint to išvengti, cinkavimas yra pirmas ir pagrindinis veiksmas, kurį turi atlikti kiekvienas metalo savininkas. Tik tokiu būdu bus tikslingai ir efektyviai išnaudojamas visas šios tvirtos medžiagos potencialas – cinkavimo metu metalas yra padengiamas cinku, kuris prailginą metalo „gyvenimo“ trukmę iki 60 metų, jei šis naudojamas aktyviai. Na, o jeigu metalas yra neatšiauriose vietose – jo ilgaamžiškumas siekia net iki 110 metų. Yra įvairių būdų cinkuoti metalui, tačiau populiariausias ir storiausiu sluoksniu apsaugantis metalą yra karštasis cinkavimas.

Kiekvienam klientui, kuriam reikalingos cinkavimo paslaugos siūlome aukštos kokybės metalinių konstrukcijų karštąjį cinkavimą.

Taip pat, patariame ir konsultuojame visais su cinkavimu ir metalo apdirbimu susijusiais klausimais.

Metalo karštasis cinkavimas atliekamas laikantis visų tarptautinių standartų, o cinko padengimas atitinka Lietuvos standartą LST EN ISO 14713 „cinko dangoms“ ir Lietuvos standartą LST EN ISO 1461 „Geležies ir plieno gaminių lydalinėms cinko dangoms“.

Cinkuotą metalą pristatome žemaitijoje – Telšių ir Klaipėdos apskrityse.

Dėl visų klausimų ir užsakymų skambinkite telefonu +370 607 85330 arba parašykite mums užklausą per kontaktinę formą.

 

Kas yra karštasis cinkavimas ir kaip jis atliekamas?

Karštasis cinkavimas – metalo padengimas cinko sluoksniu. Tokiu būdu cinkuojamas metalo gaminys arba konstrukcija yra nardinama į vonią, kurioje yra išsilydęs ir verdantis cinkas. Vykstant cheminėms reakcijoms – oksidacijai – metalą padengia cinko sluoksnis, kuris pirmas „kovoja“ su korozija palikdamas metalą apsaugotą ir nepaliestą.

Cinkavimo kaina priklauso nuo gaminio dydžio, todėl norėdami sužinoti tikslią kainą ir pradėti cinkavimo darbus – skambinkite telefonu +370 607 85330 arba parašykite mums.

 

Informacija plieno gaminių gamintojams, konstruktoriams ir dizaineriams:

  1. Plieno cheminė sudėtis. Rekomenduojamas plieno sudėtyje silicio (SI) kiekis būtų 0-0,04% arba 0,15-0,25 %. Jei į sudėti įeina 0,05-0,14% silicio, tai gali susidaryti per storas ir grubaus paviršio cinko sluoksnis, eksploatavimo metu gali cinko danga trūkinėti. Cinko dangos padengimui įtakos gali turėti ir per didelis sieros (S) kiekis, jis negali viršyti 0,2%. Cinko padengimo metu labai svarbu, kad metalo gaminyje nebūtų aliuminio elementų. Kiekis negali viršyti 0,02%.
  2. Jei prieš cinkavimą metalas yra labai surudyjes ir po cheminio ar mechaninio valymo metalas yra nelygus šie nelygumai bus matomi ir po cinkavimo.
  3. Metalas dažnai būna padengtas alyva, tepalais ar dažais. Norint geriausio galutinio rezultato prieš cinkavimą metalas turi būti nuvalytas smėliuojant jį arba cheminiu būdu.
  4. Jei gaminyje yra kniedžių, kitų spalvotų metalų detalių ar ne metalinių detalių, tai gali įtakoti nekokybišką gaminio padengimą cinku. Todėl cinkuojami gali būti tik plieno (juodo metalo) gaminiai.
  5. Virinimo šlakai gali pabloginti cinkavimo kokybę. Aplink nesuvirintus sujungimus gali atsirasti pilkos dėmės, oro burbuliukai, dėl šios priežasties suprastėja antikorozinės savybės ir gaminio išvaizda. Šiuo atveju prieš cinkavimą rekomenduojama atlikti smėliavimą.
  6. Padengimo cinko sluoksnio storis priklauso nuo metalo storio, metale esančio silicio (SI) kiekio, nuo laiko kurio gaminys buvo išlaikytas cinko vonioje, cinko išlydimo temperatūra taip pat turi įtakos. Optimaliausias padengimo storis – nuo 70 iki 120 mikronų. Esant poreikiui ir galimybei nuo 40 iki 250 mikronų. Storesnės dangos cinkas pradeda trūkinėti ir atšokinėti. Gaminių kurių metalo storis iki 3mm cinko padengimo storis 40-70 mikronų.
  7. Turi būti tinkamai išgręžtos technologinės kiaurymės. Atlikus tai netinkamai susidaro oro kamščiai, kurie gali deformuoti uždara metalą.
  8. Į cinko vonias nardinamas gaminys yra pakabinamas ant grandinių ir po cinkavimo gali likti grandinių žymės tai neišvengiama.
  9. Labai būdinga, kad ant neseniai cinkuotų gaminių atsiranda baltos dėmės – jos lengvai nusiplauna. Tai yra cinko oksidacijos liekamieji produktai, kurie atsiranda jei šviežiai nucinkuotas gaminys gauna kontakto su vandeniu arba anglies dioksidu. Baltos dėmės – tai cinko reakcijos produktai: cinko hidroksidas ir cinko karbonatas. Cinkavimo kokybę apsaugo cinko oksido sluoksnis, kuris susiformuoja maždaug per dvi savaites ir yra nekintantis. Baltos dėmės nusiplauna vandeniu ar nusivalo šepečiu. Naujei nucinkuoti gaminiai turėtu būti padėti sausoje, gerai vėdinamoje patalpoje. Jei po mechaninio apdirbimo yra didesnių pažeidimų, tos vietos turi būti padengtos šaltu cinku, kad storis būtų nemažiau nei 100 mikronų.
  10. Ištraukiant gaminius iš karšto cinko vonios, gali likti nuvarvėjimai, nes cinkas greitai atvėsta. Tai neišvengiama, tačiau nubėgimus vėliau galima mechaniškai apdirbti po cinkavimo. Chemiškai apdorojant gaminius druskos rūgštimi, kai metalinės konstrukcijos detalės liečiasi viena su kita, druskos rūgštis gali likti tuose tarpuose ir po cinkavimo rūgštis išbėga su rūdimis. Tai nėra laikoma rimtu defektu, šie liekamieji produktai nusišveičia mechaniniu būdu.

Leiskite mums pasirūpinti Jūsų metalo rūpesčiais, skambinkite telefonu +370 607 85330 ir mes padėsime Jūsų metalui tapti tvirtu bei ilgaamžiu.

Paslaugos nuotraukos

1 / 6
2 / 6
3 / 6
4 / 6
5 / 6
6 / 6

Cinkavimas
Karštas cinkavimas
Antikorozinė danga metalui
Metalo cinkavimas
Cinkuotas pandusas neįgaliesiems
Metalo cinkavimas

Jūsų vardas

Telefonas

El.Paštas