Cinkavimas

Karštas cinkavimas – stipriam ir nepažeidžiamam metalui

Necinkuotas – nepadengtas antikorozine danga – metalas gali būti pažeistas korozijos ir surūdyti greičiau nei per metus.

Metalo cinkavimas procese

Cinkavimas yra pirmas ir pagrindinis veiksmas, kurį turi atlikti kiekvienas metalo savininkas. Tik taip tvirtos medžiagos potencialas bus atskleistas.

Šio proceso metu metalas padengiamas cinku. Yra žinoma, kad jis prailgina metalo „gyvenimo“ trukmę iki 60 metų, jei šis naudojamas aktyviai. Jeigu metalas yra neatšiauriose vietose – jo ilgaamžiškumas siekia net iki 110 metų.

Yra įvairių būdų cinkuoti metalą, tačiau dėl storo apsauginio sluoksnio dažniausiai pasirenkamas karštas cinkavimas.

Kiekvienam klientui, kuriam reikalingos cinkavimo paslaugos, siūlome aukštos kokybės metalinių konstrukcijų karštąjį cinkavimą.

Taip pat patariame ir konsultuojame visais su cinkavimu ir metalo apdirbimu susijusiais klausimais.

Metalo karštasis cinkavimas atliekamas laikantis visų tarptautinių standartų, o cinko padengimas atitinka Lietuvos standartą LST EN ISO 14713 „Cinko dangoms“ ir Lietuvos standartą LST EN ISO 1461 „Geležies ir plieno gaminių lydalinės cinko dangos“.

Cinkuotą metalą pristatome Žemaitijoje – Telšių ir Klaipėdos apskrityse.

Dėl visų klausimų ir užsakymų skambinkite telefonu +370 607 85330 arba parašykite mums užklausą per kontaktinę formą.

 

Kas yra karštasis cinkavimas ir kaip jis atliekamas?

Karštasis cinkavimas – metalo padengimas cinko sluoksniu. Taip cinkuojamas metalo gaminys arba konstrukcija yra nardinama į vonią, kurioje yra iki virimo temperatūros išlydytas cinkas. Vykstant cheminei reakcijai – oksidacijai – metalas padengiamas cinko sluoksniu, kuris apsaugo nuo korozijos.

Cinkavimo kaina priklauso nuo gaminio dydžio, todėl norėdami sužinoti tikslią kainą ir pradėti cinkavimo darbus skambinkite telefonu +370 607 85330 arba parašykite mums.

 

Informacija plieno gaminių gamintojams, konstruktoriams ir dizaineriams:

  • Plieno sudėtyje rekomenduojamas silicio (SI) kiekis yra 0–0,04 % arba 0,15–0,25 %. Jei sudėtyje yra 0,05–0,14 % silicio, gali susidaryti per storas ir grubus paviršinis cinko sluoksnis. Tai lemia, kad eksploatuojant cinko danga gali trūkinėti. Cinkuojant svarbu atkreipti dėmesį ir į sieros (S) kiekį (jis negali viršyti 0,2 %). Atkreiptinas dėmesys, kad metalo gaminyje nebūtų aliuminio elementų, jo negali būti daugiau nei 0,02 %.
  • Jei prieš cinkavimą metalas yra labai surūdijęs ir po cheminio ar mechaninio valymo metalas yra nelygus, nelygumai bus matomi ir nucinkavus.
  • Metalas dažnai būna išteptas ar padengtas alyva, tepalais ar dažais. Siekiant geriausio galutinio rezultato, prieš cinkavimą metalas turi būti nuvalytas smėliuojant arba cheminiu būdu.
  • Jei gaminyje yra kniedžių, kitų spalvotų metalų detalių ar nemetalinių detalių, tai gali lemti, kad gaminys nucinkuojamas nekokybiškai.
  • Cinkuojami gali būti tik plieno (juodo metalo) gaminiai.
  • Virinimo šlakai neigiamai veikia cinkavimo kokybę. Aplink nesuvirintus sujungimus gali atsirasti pilkos dėmės, oro burbuliukai, todėl suprastėja antikorozinės savybės ir gaminio išvaizda. Tokiu atveju prieš cinkavimą rekomenduojama atlikti smėliavimą.
  • Cinko sluoksnio storis, kuriuo padengiamas metalas, priklauso nuo gaminio storio, metale esančio silicio (SI) kiekio, nuo laiko, kiek gaminys bus laikomas cinko vonioje, cinko išlydimo temperatūros.
  • Optimaliausias dangos storis – nuo 70 iki 120 mikronų. Esant poreikiui ir leidžiant techninėms galimybėms – nuo 40 iki 250 mikronų. Storesnės dangos cinkas trūkinėja ir atšoka. Gaminių, kurių metalo storis yra iki 3 mm, dengiamo cinko storis turėtų būti apie 40–70 mikronų.
  • Svarbu! Turi būti tinkamai išgręžtos technologinės kiaurymės. To nepadarius kokybiškai, susidaro oro kamščiai, kurie gali deformuoti uždarą metalą.
  • Į cinko vonias nardinamas gaminys yra pakabinamas ant grandinių ir po cinkavimo gali likti grandinių žymės – tai neišvengiama.
  • Neretai ant neseniai cinkuotų gaminių atsiranda baltos dėmės – jas galima lengvai nuplauti. Tai yra cinko oksidacijos liekamieji produktai, kurie atsiranda, kai šviežiai nucinkuotas gaminys turi sąlytį su vandeniu arba anglies dioksidu. Baltos dėmės – tai cinko reakcijos produktai: cinko hidroksidas ir cinko karbonatas. Dėmes galima nuplauti vandeniu ar nuvalyti šepečiu.
  • Cinko oksido sluoksnis susiformuoja maždaug per dvi savaites. Naujai nucinkuoti gaminiai turėtų būti padėti sausoje, gerai vėdinamoje patalpoje. Jei po mechaninio apdirbimo yra didesnių pažeidimų, tos vietos turi būti padengtos šaltu cinku, kad storis būtų ne mažesnis nei 100 mikronų.
  • Ištraukiant gaminius iš karšto cinko vonios gali likti nuvarvėjimai, nes cinkas greitai vėsta. Tai neišvengiama, tačiau nubėgimus vėliau galima mechaniškai apdirbti.
  • Chemiškai apdorojant gaminius druskos rūgštimi, kai metalinės konstrukcijos detalės liečiasi viena su kita, druskos rūgštis gali likti tose ertmėse ir po cinkavimo rūgštis išbėga su rūdimis. Tai nėra vertinama kaip rimtas defektas, nes šie liekamieji produktai lengvai nušveičiami mechaniniu būdu.

Leiskite pasirūpinti Jūsų cinkavimo poreikiais – skambinkite telefonu +370 607 85330 ir mes padarysime viską, kad Jūsų turimas metalas taptų tvirtas bei ilgaamžis.

Paslaugos nuotraukos

1 / 6
2 / 6
3 / 6
4 / 6
5 / 6
6 / 6

Cinkavimas
Karštas cinkavimas
Antikorozinė danga metalui
Metalo cinkavimas
Cinkuotas pandusas neįgaliesiems
Metalo cinkavimas

Jūsų vardas

Telefonas

El.Paštas